Tuesday, 15 December 2009

łyżeczka

Pogodna staruszka, leżąc w szpitalnym łóżku rozmawiała z proboszczem, który przyszedł ją odwiedzić. "Pan obdarzył mnie pięknym życiem. Jestem gotowa odejść." "Wiem o tym" - cicho odparł proboszcz. "Mam jedno życzenie. Chciałabym zostać pochowana z łyżeczką w ręce." "Jak to z łyżeczką?" - proboszcz był zaskoczony. "Dlaczego chcesz zostać pochowana z łyżeczką w ręce?" "Bardzo lubiłam uczestniczyć w świątecznych kolacjach organizowanych w parafii. Gdy przychodziłam do mojego miejsca przy stole natychmiast sprawdzałam, czy obok talerzy znajduje się łyżeczka. Pewnie ksiądz nie wie dlaczego? Gdy widziałam łyżeczkę, zaraz wiedziałam, że na koniec będzie ciasto lub lody." "A więc?" "To znaczy, że najlepsze przychodzi na końcu! I to właśnie chcę wszystkim powiedzieć na moim pogrzebie. Gdy będą przechodzić obok mojej trumny i pytać: "po co ta łyżeczka?" Proszę aby ksiądz odpowiedział, że mam łyżeczkę, ponieważ najlepsze podają zawsze na końcu."
Opowiadanie autorstwa Bruno Ferrero pt. "Łyżeczka" pochodzi z książki "Tajemnice czerwonych rybek. Krótkie opowiadania dla ducha"


4 comments:

poukładany świat said...

Piękne jest to opowiadanie. Jak wszystkie zresztą tego autora. Postanowiłam sprawić sobie komplet Jego książek w prezencie na nadchodzący rok i czytać sobie, ale i moim dzieciom. Może przesłanie z nich płynące jest jeszcze zbyt abstrakcyjne dla dziecka, ale kto wie... może coś im zostanie na dnie duszy. Pozdrawiam.

Pchełka said...

Te opowiadania są świetne... chętnie je czytam a ostatnio pomyślałam, że kupię na prezenty - takie książeczkowe przesłanie a trafia prosto w serce...
a propos..co to za ciasto na zdjęciu powyżej?..z jakąś masą? baardzo apetycznie wygląda :)))

enchocolatte said...

Jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch tomików Bruno Ferrero i przyznam, że są to ksiązeczki do których lubię często zaglądać bo działają na mnie kojąco.
Ciasto z tego co pamiętam było pyszne, przysłała mi je mama mojego szwagra. Masa budyniowa. Przepisu niestety nie mam.

Camillas Foto said...

Mmmm, it looks really good!
I must stop eating all the time and exercise a bit moore or else I have to buy bigger clothes.
Have a nice day