Friday, 31 August 2012

czekolada z Wieży Wodnej


jest we Fromborku takie miejsce, nieopodal Wzgórza Katedralnego, gdzie w wysokiej renesansowej wieży* z XIV w. można napić się wyśmienitej kawy, aromatycznej czekolady albo skosztować pysznej tarty lub tortu, a potem wspiąć się na taras widokowy i podziwiać okolicę. pieczołowicie odrestaurowana Wieża Wodna urzeka niezwykłą atmosferą. na ścianach portrety Kopernika, stare ryciny, w tle cicho gra Chopin, na stolikach paruje gorąca czekolada... dawno nie byłam w tak pięknym miejscu, zwłaszcza, że na wybrzeżu panuje wszechobecny kicz plastikowych przyczep serwujących gofry i obskurnych lodziarni wypchanych po brzegi automatami do gry. polecam to miejsce!

* Więżę wybudowano w XIV wieku z cegieł Bramy a w 1571r. zainstalowano system urządzeń czerpakowych zaopatrujący miasto i wzgórze w wodę, czyli zwyczajnie wodociąg. Był to drugi taki system w Europie (po Augsburgu) a pierwszy w Polsce w tamtych czasach!
 
11 comments:

Jo said...

czekolada zawsze, a w takim klimatycznym miejscu smakuje na pewno o niebo lepiej ;)

Mru ♥ said...

bardzo przyjemne i klimatyczne miejsce. lubię kiedy w takich miejscach są schody, podesty, antresole, gdzie można sobie spojrzeć na to z góry.

enchocolatte said...

Jo, o niebo lepiej, bo do nieba tylko kilkanaście schodków :)))
mam na myśli taras widokowy na szczycie wieży!

enchocolatte said...

Mru, tak tutaj na każdej kondygnacji wzdłuż ścian piętrzyły się kosze i koszyki z wikliny (do kupienia). Niestety nie dotarliśmy na górę... za dużo czekolady :)))

Monika. said...

Magiczne miejsce czekolady ;) Pozdrawiam, Monika.

fotoszepty said...

podobna wieża jest w Świnoujściu i też zaserwowane nam tam pyszne leiste słodkości :)

Jagoda said...

Fajne miejsce :) Super, że wieża nie niszczeje i ktoś wpadł na pomysł by zrobić tam kawiarnię :)

Niczego Sobie said...

Świetnie, że są takie miejsca - klimatyczne, dbające o szczegół w wystroju i zachowujące ducha przeszłości!

dragonfly said...

No kurka wodna, a tam nie dotarłam! Jaka szkoda.

Mamsan said...

Piekne miejsce, klimatyczne ..., chetnie bedac w Polsce odwiedze, wypije smaczna kawe lub czekolade ... plastikowych kiczow i automatow do gier tez nie lubie ...!

Pozdrawiam serdecznie. M

enchocolatte said...

:))))