Tuesday, 10 April 2012

jesteś tu z jakiejś przyczyny!

„Lubię sobie wyobrażać, że cały świat jest ogromną maszyną. Widzisz, maszyny nigdy nie mają zbędnych części. Zawierają dokładnie tyle i takiego rodzaju elementów, jakie są potrzebne. Więc wyobrażam sobie, że jeśli cały świat jest maszyną, musiałem się na nim znaleźć z jakiegoś powodu. A to znaczy, że ty też jesteś na nim z jakiejś przyczyny.” Wynalazek Hugona Cabreta, Brian Selznick

przedpołudniem dzieci zaprosiły mnie w charakterze lektora na film. z początku ociągałam się, bo nie byłam w nastroju na śledzenie akcji jakieś kreskówki. jednak gdy okazało się, że będziemy oglądać "Hugo i jego wynalazek" zaintrygowana tytułem zgodziłam się czytać napisy. to było niezwykłe przeżycie! w jednej chwili przenieśliśmy się do miasta moich marzeń - do Paryża! i zostaliśmy dosłownie i w przenośni oczarowani magią kina. to historia nie tylko dla dzieciaków, dorośli też mogą odnaleźć w niej przesłanie (cytat powyżej).
a ja wciąż się zastanawiam dla jakiej przyczyny tu jestem? :) a Wy?


9 comments:

dragonfly said...

Bardzo mi się "Hugo" podobał i nie mogę się doczekać, kiedy obejrzę ten film ze swoimi dzieciakami. :-)

enchocolatte said...

dragonfly, nie ukrywam, że kilka razy łamał mi się głos i nie mogłam czytać napisów. film działa na wszystkie zmysły! dzieci też się wzruszyły :)

Jagoda said...

Nic się nie dzieje bez przyczyny i wszystko dzieje się po coś. Bardzo lubię tę teorię, a film... koniecznie muszę zobaczyć w takim razie :)
Pozdrawiam!

enchocolatte said...

Jagoda, bardzo polecam ze względu na opowieść z przesłaniem, klimat i skróconą historię kina :)

Ania said...

Film zdecydowanie na liście do obejrzenia!

Wiolka said...

każdy ma jakąś "przyczynę"... ale mi wydaje się że w moim przypadku tych "przyczyn" jest więcej niz jedna :) Pozdrawiam

enchocolatte said...

Aniu, my naszą listę stale uzupełniamy. Hugo był od dawna planowany i wreszcie udało się obejrzeć. Warto było czekać.

Wiolka, ja się ciągle nie mogę zdecydować co do jednej przyczyny, a Ty piszesz o kilku! To mi w pewnym sensie pomogłaś tym wpisem :) być może moje niezdecydowanie wynika z istnienia faktycznie kilku przyczyn! :)) Pozdrawiam!

Mamsan said...

Filmu jeszcze nie widzialam ale na pewno to zrobie ...! a czy rozmyslam ..., mysle, ze tak samo jaki inni wiele razy a czasami nawet zbyt wiele ... Pozdrawiam. M

Magda M. said...

Czuję się zachęcona do zobaczenia tego filmu :) cudowne zdjęcia
Pozdrawiam!